Kalendář

 

Aktuální video

Informace o webu

Původní web MOS

Jsme členy

Česká společnost ornitologická
Birdlife-international-partner-logo
Oborová platforma ekologických nevládních organizací


Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje
Unie pro řeku Moravu
MAS - Partnerství Moštěnka

Spolupracujeme s 


Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka ČSO je nevládní nezisková organizace sdružující profesionální i amatérské ornitology, birdwatchery, milovníky ptáků a ochránce přírody. Realizujeme projekty na výzkum a ochranu ptáků, popularizaci ornitologie, ekologickou výchovu a osvětu.


Červenka obecná (Erithacus rubecula)

                        
Červenka obecná (Erithacus rubecula) foto: R. Doležal


MOS zve na jarní exkurze 2018!


 

Evropský festival ptactva se v Tovačově vydařil


P2390458-mos-efp_2
Zpráva. V sobotu 1. října proběhl v Tovačově Evropský festival ptactva, který je nejvýznamnější podzimní akcí pro ornitology, pozorovatele ptáků i milovníky přírody. U Hradeckého rybníka se letos sešel rekordní počet – 64 zájemců o pozorování ptáků i díky tomu, že zde byly k vidění a odzkoušení nejnovější modely dalekohledů přerovské firmy Meopta – optika. Pokračování zde.

 

 


 

Evropský festival ptactva 2016 s dalekohledy značky MEOPTA


Konipas bílý (Motacilla alba)
Zpráva.
V sobotu 1. října a v neděli 2. října se můžete zúčastnit Evropského festivalu ptactva i na střední Moravě a to v Tovačově na Přerovsku, u Chomoutovského jezera u Olomouce a v Záhlinicích na Kroměřížsku. Podrobnosti zde.

 

 

 

 


 

Štěrkovna Náklo je ostrovem biodiverzity v hanáckém obilném moři


Konipas bílý (Motacilla alba)
Zpráva.
Štěrkovna Náklo se nachází mezi Olomoucí a Litovlí na jižním okraji CHKO Litovelské Pomoraví. Při posledním průzkumu bylo zjištěno několik stovek druhů rostlin a živočichů, což dělá ze Štěrkovny živý ostrov uprostřed hanácké obilné pouště. Více zde.

 

 

 

 


 

Čápi v Břestu dostali novou webkameru


Zpráva.
Po letošním neúspěšném hnízdění čápů v Záhlinicích, které bylo možno sledovat webkamerou na internetu, byla pro veřejnost spuštěna další webkamera na čapím hnízdě v Břestu. Jak se jim daří najdete zde.

 

 

 


Proběhl Výzkumný terénní víkend 2016


Zpráva. 
Víkend 27. – 29. května 2016 členové a příznivci Moravského ornitologického spolku zasvětili bádání a monitoringu ptáků. Již po šesté se uskutečnil Výzkumný terénní víkend (VTV), tentokrát v malebné krajině Oderských vrchů. Ubytování jsme měli díky ČSOP Odry zajištěno na romantické základně v Klokočově, která funguje jako vlaková zastávka. Pokračování zde.

 

 

 
Nová kniha o motáku lužním


Zpráva.
V omezeném vydání se chystá vydání nové knihy o motáku lužním, která se bude detailně zabývat jeho biologií, ekologií, rozšířením a dalšími aspekty týkající se tohoto druhu. Více o knize a možnostech objednání zde.

 

 

 

 
Přátelé rybáků se sešli v Tovačově


Tisková zpráva. 
V areálu společnosti Českomoravský štěrk, a.s. se ve čtvrtek 9. června sešli ornitologové, ochránci přírody se zástupci společností, které těží štěrkopísek a zároveň vytvářejí umělá hnízdiště pro chráněné rybáky. Prostě všichni, které spojuje projekt na ochranu rybáků zde.

 

 

 

 
Hnízdění čápů bílých v Záhlinicích se letos nevydařilo


Zpráva.
Díky přenosu z webkamery, která je umístěna u hnízda čápů bílých na komíně Hostince U Čápa v Záhlinicích víme, že hnízdění čápů bylo předčasně ukončeno. Více zde.

 

 

 

 
 

 

Archiv novinek