Kalendář

 

Aktuální video

Informace o webu

Původní web MOS

Jsme členy

Česká společnost ornitologická
Birdlife-international-partner-logo
Oborová platforma ekologických nevládních organizací


Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje
Unie pro řeku Moravu
MAS - Partnerství Moštěnka

Spolupracujeme s
Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka ČSO je nevládní nezisková organizace sdružující profesionální i amatérské ornitology, birdwatchery, milovníky ptáků a ochránce přírody. Realizujeme projekty na výzkum a ochranu ptáků, popularizaci ornitologie, ekologickou výchovu a osvětu.


Konipas bílý (Motacilla alba)

                        
Konipas bílý (Motacilla alba) foto: A. GoebelNavštivte
program exkurzí pro letošní rok!

 


Přátelé rybáků se sešli v Tovačově


Tisková zpráva. 
V areálu společnosti Českomoravský štěrk, a.s. se ve čtvrtek 9. června sešli ornitologové, ochránci přírody se zástupci společností, které těží štěrkopísek a zároveň vytvářejí umělá hnízdiště pro chráněné rybáky. Prostě všichni, které spojuje projekt na ochranu rybáků zde.

 

 

 

 
Hnízdění čápů bílých v Záhlinicích se letos nevydařilo


Zpráva.
Díky přenosu z webkamery, která je umístěna u hnízda čápů bílých na komíně Hostince U Čápa v Záhlinicích víme, že hnízdění čápů bylo předčasně ukončeno. Více zde.

 

 

 

 
Za tajemstvím sousedů rorýsů


Pozvánka.
Přijměte naše pozvání na další procházku za ptáky - tentokrát našimi blízkými sousedy rorýsy. Exkurze se uskuteční už 30.6.2016 ve 20. hodin. Více zde.

 

 

 

 
Kurz praktické ornitologie Orlické Záhoří


Drozd zpěvný (Turdus philomelos)
Pozvánka.
Připadají vám ptáci nerozlišitelní a jejich hlasy vám splývají? Chcete se seznámit s novými lidmi a možnostmi? Chcete něco prožít? Neváhejte a přihlaste se na Kurz praktické ornitologie v Orlickém Záhoří. Více
zde.

 

 

 

 
Výrazný tah lindušek rudokrkých na Olomoucku


Linduška rudokrká foto O Boháč
Tisková zpráva.
Lindušky rudokrké protahují přes naše území pravidelně, ale řídce. Na jaře většinou od poloviny dubna do poloviny května, podzimní tah pak trvá od poloviny září do poloviny října. V současné době však je na Olomoucku možné zahlédnout neobvykle mnoho protahujících ptáků. Více zde.

 

 

 

 
 

Záhliničtí čápi jsou online, podívejte se


Čáp bílý mládě foto A. Goebel
Tisková zpráva.
Již druhým rokem může věřejnost sledovat on-line na internetu dění na čapím hnízdě, které se nachází na komíně Hostince U Čápa v Záhlinicích. Co je nového na čapím hnízdě a další zajímavé odkazy naleznete 
zde.

 

 

 

 
 

První letošní číslo Moudivláčka je již na světě


Zpravodaj Moravského ornitologického spolu Moudivláček je již na světě a opět je plný zajímavých článků. Jako ochutnávku za všechny, vybíráme  zprávu o novém systému ptáků a článek o nejstarším ptačím hnízdě. Odkaz na celé číslo zde.

 

 

 

 
 

Letošní výzkumný terénní víkend je již naplánovaný. Přidáte se?


Ťuhýk obecný (Lanius collurio)
Pozvánka.
Moravský ornitologický spolek zve své členy a příznivce na další výzkumný terénní víkend, který se uskuteční 27.-29. května. Letos jsme si vzali za cíl prozkoumat oblast Vítkovské pahorkatiny v těsné blízkosti vojenského újezdu Libavá. Další podrobnosti  o víkendu, včetně seznamu druhů, které je v oblasti možno vidět zde.

 

 

 

 
 

 

Archiv novinek